Olimpiados.lt
Kita

"Summer School of Science" Kroatijoje

"Summer School of Science" -- 8-10-ties dienų trukmės tarptautinė vasaros mokykla-stovykla aukštesniųjų klasių moksleiviams mažame Kroatijos miestelyje Visnjan. Apie tris dešimtis mokinių iš viso pasaulio kasmet atvyksta į Istrijos pusiasalį prie Adrijos jūros pasisemti žinių ir neįkainojamos mokslinio darbo patirties bei užmegzti naujų ryšių su jaunais mokslininkais, patyrusiais darbo vadovais iš garsių mokslinių centrų visame pasaulyje bei būsimais draugais. Paraiškos šių metų stovyklai priimamos iki gegužės 1-osios.

Kaip teisingai formuluoti klausimus apie dar neištirtus gamtos reiškinius? Kaip teisingai į juos atsakyti? Kaip būti tikram, kad rastas atsakymas nėra klaidingas? Atsakymai į šiuos klausimus sudaro mokslinio metodo esmę, o vienas pagrindinių "Summer School of Science" tikslų -- padėti gabiems moksleiviams kuo anksčiau išmokti jo pagrindų, atlikti tikrą mokslinį darbą bei pristatyti jo rezultatus.

Nedidelės trijų-keturių moksleivių grupės, kartu su vadovu, dažniausiai jaunu mokslininku, stovykloje atliks mokslinį projektinį darbą biologijos, chemijos, fizikos ar kompiuterių mokslo srityse. Uždavinių sprendimui bus pasitelkiami modernūs teoriniai bei eksperimentiniai metodai. Vakarais mokslinį darbą pakeis paskaitos, skaitomos pripažintų mokslininkų iš įvairių pasaulio mokslinių centrų, o taip pat nedideli seminarai.

Dalyviai, pagal jų amžių, skirstomi į dvi grupes:

  • S3 -- 9-10 klasių moksleiviams. Šiais metais S3 stovykla vyks liepos 23 - 30 dienomis. Numatomos mokslinio darbos temos - baltymų erdvinės struktūros tyrimai, dirbtinis intelektas, bakterijų atsparumas antibiotikams, neuronų bei augalų geometrinės struktūros modeliavimas.
  • S3++ -- 11-12 klasių mokiniams. Šiais metais stovykla vyks rugpjūčio 1 - 10 dienomis. S3++ mokykloje numatoma tirti stipriai sąveikaujančių elektronų sistemas, mechanines medžiagų savybes, aptikti ir analizuoti genų mutacijas ir net išmokti atpažinti konkrečias mintis analizuojant ką tik užregistruotą EEG.

Oficiali mokyklos kalba -- anglų. Paraiškos priimamos iki gegužės 1-os dienos; taip pat prireiks vieno mokytojo rekomendacijos bei motyvacinio laiško. Vienintėlis atrankos kriterijus -- asmeninė motyvacija bei potenciali stovyklos nauda moksleivio tobulėjimui, o stovyklos mokestis gali būti sumokamas rėmėjų. Daugiau informacijos -- oficialiame stovyklos puslapyje http://s3.sci.hr .