Olimpiados.lt
Kita

"Summer School of Science" Kroatijoje

"Summer School of Science" -- 10-ties dienų trukmės tarptautinė vasaros mokykla-stovykla aukštesniųjų klasių moksleiviams mažame Kroatijos miestelyje Visnjan. Apie 30 mokinių iš viso pasaulio kasmet atvyksta į Istrijos pusiasalį prie Adrijos jūros pasisemti žinių ir neįkainojamos mokslinio darbo patirties bei užmegzti naujų ryšių su jaunais mokslininkais, patyrusiais darbo vadovais bei būsimais draugais.

Kaip teisingai formuluoti klausimus apie dar neištirtus gamtos reiškinius? Kaip teisingai į juos atsakyti? Kaip būti tikram, kad rastas atsakymas nėra klaidingas? Atsakymai į šiuos klausimus sudaro mokslinio metodo esmę, o vienas pagrindinių "Summer School of Science" tikslų -- padėti gabiems moksleiviams kuo anksčiau išmokti jo pagrindų, atlikti tikrą mokslinį darbą bei pristatyti jo rezultatus.

Nedidelės trijų-keturių moksleivių grupės, kartu su vadovu, dažniausiai jaunu mokslininku, stovykloje atliks mokslinį projektinį darbą biologijos, chemijos, fizikos ar kompiuterių mokslo srityse. Uždavinių sprendimui bus pasitelkiami modernūs teoriniai bei eksperimentiniai metodai. Vakarais mokslinį darbą pakeis paskaitos, skaitomos pripažintų mokslininkų iš įvairių pasaulio mokslinių centrų, o taip pat nedideli seminarai.

Dalyviai, pagal jų amžių, skirstomi į dvi stovyklas.

S3 -- 9-10 klasių moksleiviams. Šiais metais S3 stovykla vyks liepos 18 - 25 dienomis. Numatomos mokslinio darbos temos - netvarkių baltymų, mielių genų reguliacijos tyrimai, automatinis kalbos atpažinimas, chaosas lašančiame vandenyje, tamprių struktūrų architektūroje modeliavimas.

S3++ -- 11-12 klasių mokiniams. Šiais metais stovykla vyks liepos 28 - rugpjūčio 6 dienomis. S3++ mokykloje numatoma tirti bakterijų bioliuminescenciją, tarpbaltymines sąveikas, pelių genų ekspresiją, mielių ląstelių senėjimo procesus, modeliuoti epideminio virusų plitimo tinklus, mokytis signalų apdorojimo bei jo taikymų garso bei atvaizdų analizei.

Oficiali mokyklos kalba -- anglų. Paraiškos priimamos iki gegužės 9-tos dienos; taip pat prireiks vieno mokytojo rekomendacijos bei motyvacinio laiško.

Daugiau informacijos -- oficialiame stovyklos puslapyje http://s3.sci.hr .