Olimpiados.lt
Filologija

Susitikimas Česlovo Milošo gimtinėje

Birželio 30 d. – liepos 1 d. Kėdainių rajone vyks projekto „Skaitančios mokyklos – Česlovas Milošas 2011–2012“ baigiamasis renginys, kuriame dalyvaus per 50 mokinių ir 12 juos lydinčių mokytojų iš įvairių lietuvių, lenkų, rusų mokomąja kalba mokyklų. Renginio metu mokiniai pristatys savo darbus, kuriuos ruošė viso projekto metu, dalyvaus dr. Mindaugo Kvietkausko ir dr. Viktorijos Daujotytės knygos „Lietuviškieji Česlovo Milošo kontekstai“ pristatyme, įsitrauks į diskusiją su knygos autoriais, kultūros istoriku Dariumi Kuoliu, Vilniaus universiteto mokslininke dr. Brigita Speičyte ir kt. Dalyvių taip pat laukia kūrybinės užduotys, nepamirštamos ekskursijos po Česlovo Milošo gimtinę Šetenius, poezijos skaitymai Šventybrasčio bažnyčioje, esė konkurso apdovanojimai.

Tokia renginio data pasirinkta neatsitiktinai – birželio 30 d. – Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo gimimo diena.

2011-aisiais prasidėjusio projekto tikslas buvo suburti lietuviškų, lenkiškų bei rusiškų mokyklų mokytojus ir mokinius prie rašytojo Milošo kūrybos, paskatinti jaunimą šią kūrybą skaityti net keliomis kalbomis, svarstyti jos keliamas idėjas, pajusti poetinę įvairovę. Į lapkričio mėnesį startavusį projektą sėkmingai įsitraukė 18 mokyklų lietuvių mokomąja kalba, 5 mokyklos lenkų mokomąja kalba, 4 mokyklos rusų mokomąja kalba ir 2 mišrios mokyklos. Visos organizatorių numatytos veiklos siekė puoselėti mokinių bendradarbiavimą daugiakultūrėje terpėje, ugdyti supratimą, kad, nors ir visi skirtingi, tačiau visi esame lygūs. Kiekvienai mokinių grupei reikėjo susirasti dar dvi grupes iš mokyklos su kita mokomąja kalba ir sudaryti „darbinį trejetą“. Projektas pasižymėjo plačia ir įvairia veikla: grupės, globojamos mokytojų, visą projekto laiką bendradarbiaudamos keitėsi užduotimis, susijusiomis su Č. Milošo kūryba. Atliktos užduotys buvo pristatinėjamos per grupių susitikimus mokyklose, bibliotekose, muziejuose ir t.t. Be to, visiems dalyviams buvo surengtas esė konkursas.

Projektą inicijavo neformalus Lietuvos kultūrų forumas, organizavo labdaros ir paramos fondas „Mažojo princo fondas“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Lenkijos institutu, Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedra, Lietuvos edukologijos universiteto Lenkų filologijos ir didaktikos katedra, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, Šatrijos Raganos Bendrija bei Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Baigiamojo renginio programą rasite čia.