Olimpiados.lt
Filologija

„Švari kalba – švari galva“

Gerbiami Pedagogai,

startuoja penktasis nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“, kuriame kviečiame aktyviai dalyvauti Jūsų auklėtinius. Visi 6-10 klasių moksleiviai, norintys pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias ir prakalbinti kompiuterį lietuviškai, tai padaryti galės šių metų kovo 19-23 dienomis.

Konkurso tikslas – skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą.

Dėmesio! Konkurse dalyvauti galės tik užsiregistravę moksleiviai. Dalyvių registracija vyks vasario 27 – kovo 11 dienomis konkurso svetainėje www.lituanika.lt. Šiame tinklapyje moksleiviai turės atlikti ir konkurso užduotis. Jas moksleiviai atliks savo mokyklos kompiuterių klasėje nuo 9 val. ryto iki 17 val. popiet.

Nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ šiemet, kaip ir praėjusiais metais, vyks dviem etapais.

I etapas vyks šiomis dienomis:

  • kovo 19 d. užduotis atlikti galės šeštų klasių moksleiviai;
  • kovo 20 d. užduotis atlikti galės septintų klasių moksleiviai;
  • kovo 21 d. užduotis atlikti galės aštuntų klasių moksleiviai;
  • kovo 22 d. užduotis atlikti galės devintų klasių moksleiviai;
  • kovo 23 d. užduotis atlikti galės dešimtų klasių moksleiviai.

II etapas vyks Vilniuje, balandžio 18 dieną. Vieta ir laikas yra tikslinami. Visa reikalinga informacija bus paskelbta kovo mėnesį konkurso svetainėje www.lituanika.lt .

Į II konkurso etapą kviesime atvykti po dvidešimt geriausių iš visos Lietuvos šeštokų, septintokų ir kitų klasių moksleivių pagal mokyklose vykusio I etapo rezultatus.

Konkurso nugalėtojais tarp šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų taps teisingiausiai užduotis atlikęs moksleiviai. Kadangi tokių gali būti ne vienas, laimės tas, kuris atlikdamas užduotis sugaišo mažiausiai laiko. Informacija apie padarytas klaidas yra konfidenciali ir neskelbiama, žinoma tik informacinės sistemos administratoriams.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti balandžio 18 dieną. Vieta ir laikas yra tikslinami. Ši informacija bus paskelbta kovo mėnesį konkurso svetainėje www.lituanika.lt .

Nacionalinį moksleivių konkursą organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“ ir ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras.

Kviečiame Jus palaikyti mūsų iniciatyvą ir paskatinti moksleivius aktyviai registruotis interneto svetainėje bei dalyvauti nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“.

Į visus klausimus Jums atsakys:

Kristina Miliauskienė

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ projekto vadovė

Tel. 852740362, e. p. k.miliauskiene@tilde.lt