Olimpiados.lt
Astronomija

Tarptautinė astronomijos olimpiada Lietuvoje

Rugsėjo 13 d., penktadienį, Lietuvos mokslų akademijoje iškilmingai uždaryta 18-oji tarptautinė astronomijos olimpiada. Uždarymo ceremonijos metu olimpiados dalyviai apdovanoti diplomais, aukso, sidabro ir bronzos medaliais. Šiemet daugiausia medalių atiteko Rusijos ir Rumunijos jauniesiems astronomams. Puikiai pasirodė Indijos komanda, kaip ir Rusija, laimėjusi net tris aukso medalius. Lietuvos atstovai tarp geriausiųjų nepateko.

Rugsėjo 6–13 dienomis vykusioje olimpiadoje varžėsi 89 jaunieji astronomai iš 18 pasaulio šalių. Mokiniai sprendė teorines, naktinio dangaus stebėjimų ir praktines užduotis. Aukso medalius iškovojo Indijos, Rusijos, Rumunijos, Kinijos, Kazachstano ir Ukrainos komandų atstovai. Daugiausiai sidabro medalių atiteko Pietų Korėjos atstovams. Antrąja vieta ir sidabro medaliais taip pat džiaugėsi jaunieji astronomai iš Bulgarijos, Tailando, Kinijos, Armėnijos, Rusijos, Rumunijos, Ukrainos, Indonezijos ir Estijos. Bronzos medalius pasidalino Čekijos, Estijos, Italijos, Rumunijos, Pietų Korėjos, Tailando, Armėnijos, Ukrainos, Bulgarijos, Rusijos ir Kinijos atstovai.

Medalius ir diplomus laimėtojams teikė mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas, Vilniaus universiteto teorinės fizikos ir astronomijos instituto direktorė habil. dr. Gražina Tautvaišienė, vertinimo komisijos pirmininkas dr. Jokūbas Sūdžius, Švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė.

S. Kauzonienė jauniesiems astronomams linkėjo ir toliau gilinti žinias, domėtis ir dirbti: „Nuo tokių gabių ir talentingų jaunų žmonių kaip Jūs priklauso mūsų planetos ateitis. Tikiu, kad ne vienas iš Jūsų prisidės prie naujų ne tik astronomijos, bet ir kitų mokslų šakų krypčių plėtojimo, kurs mokslo inovacijas bei moderniausias technologijas“, – sveikindama olimpiados dalyvius sakė viceministrė. Tarptautinė astronomijos olimpiada organizuojama nuo 1996 m. Lietuvoje šis tarptautinis mokslo  renginys vyko pirmą kartą.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informacija