Olimpiados.lt
Chemija

Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Lietuvos mokiniai pelnė sidabro ir du bronzos medalius bei pagyrimo raštą.

Liepos 21-30 dienomis Paryžiuje, Prancūzijoje vyko 51-oji Tarptautinė chemijos olimpiada, kurioje dalyvavo ir apdovanojimus pelnė ir Lietuvos komanda. Sidabro medalį užsitarnavo Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Justas Terentjevas (mokyt. Birutė Maciulevičienė). Bronzos medalius iškovojo dvyliktokai Lukas Supragonas (mokyt. Birutė Maciulevičienė, Vytautas Pečiukėnas) iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos bei Rokas Vilnius Šidlauskas iš Vilniaus licėjaus (mokyt. Rasa Žemaitaitienė). Pagyrimo raštą pelnė Alytaus šv. Benedikto gimnazijos abiturientas Nojus Radzevičius (mokyt. Virginija Kerevičienė).

Lietuvos komandai vadovavo Vilniaus Universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto profesorius dr. Rimantas Raudonis ir Vilniaus Universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto absolventas ir Thermofisher Scientific darbuotojas Lukas Šteinys.

Olimpiadoje dalyvavo 80 šalių iš viso pasaulio. Dalyviai narpliojo 3 eksperimentines ir 9 teorines užduotis. Užduotyse nebuvo pamiršta Prancūzijos kultūra ir mokslo pasiekimai. Mokiniams teko nagrinėti molekulinių mašinų chemija, už kurių atradimą 2016 metais prancūzų chemikas Jean-Pierre Sauvage su kitais kolegomis gavo Nobelio premiją. Praktinių užduočių metu buvo nustatinėjamas sieros dioksido ir geležies kiekis prancūziškame vyne. Tarptautinės olimpiados metu mokiniai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti visą Paryžių bei aplankyti Versalio rūmus.