Olimpiados.lt
LGMO

Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje lietuviai pelnė 5 bronzos medalius

Gruodžio 3-12 d. Katare vykusioje 16-ojoje Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos delegacija pelnė 5 bronzos medalius. Bronzos medalius laimėjo Vilniaus jėzuitų gimnazijos devintokas Tomas Babelis (mokyt. Rasa Rudzevičienė, Remigijus Jakutis, Stasė Traigienė), Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokai Benedict Martinas Magee ir Gabija Jakelaitytė (mokyt. Birutė Maciulevičienė, Aldona Matiukienė, Tomas Kivaras), Klaipėdos licėjaus devintokai Jokūbas Viršilas (mokyt. Rima Grabauskienė, Ingrida Rimkienė, Marius Žadvydas) ir Aron Vaisman (mokyt. Rima Grabauskienė, Ingrida Rimkienė, Romanas Rimkevičius). Olimpiadoje taip pat dalyvavo Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos dešimtos klasės mokinys Petras Sladkevičius (mokyt. Birutė Radzevičienė, Nijolė Jankauskienė, Jolanta Snežko).

Mokiniai varžėsi su daugiau nei 400 penkiolikamečių iš 70-ies pasaulio valstybių. Dalyviams buvo pateiktos trys ypatingų biologijos, chemijos ir fizikos žinių reikalaujančios užduotys: du teoriniai testai ir komandinė praktinė užduotis, kurioje mokiniai nagrinėjo įvairius jūros vandens gėlinimo aspektus. Teorinėse užduotyse mokiniai gilinosi ir į tokias su Kataro gamta ir ekonomika susijusias temas kaip kupranugarių gebėjimas taupyti vandenį, apsisaugoti nuo perkaitimo, suskystintų dujų bei perlų gavybos procesai ir įvairias kitas.

Laisvalaikiu mokiniai turėjo progą susipažinti su Karato valstybės istorija ir kultūra pažintinėse ekskursijose. Plačiau apie olimpiadą galite sužinoti https://ijso2019.edu.gov.qa/. Kitais metais konkursas vyks Vokietijoje.

Komandai vadovavo dr. Paulius L. Tamošiūnas (Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro mokslo darbuotojas), dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas) ir Tomas Kivaras (Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius).