Olimpiados.lt
Matematika

Tarptautinėje matematikos olimpiadoje laimėti sidabro ir bronzos medaliai bei 4 pagyrimo raštai!

Liepos 6-16 dienomis Norvegijoje (Osle) įvyko 63-ioji Tarptautinė matematikos olimpiada.
Sidabro medalį joje iškovojo Vilniaus licėjaus dešimtokas Paulius Aleknavičius (mokyt. Benas Budvytis), o bronza atiteko Vilniaus jėzuitų gimnazijos dešimtokui Jurgiui Kemekliui (mokyt. Zina Šiaulienė, mokyt. Eduardas Juška ir mokyt. Dainius Dzindzalieta).
Pagyrimo raštais buvo apdovanoti Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniai Tomas Babelis (mokyt. Zina Šiaulienė ir mokyt. Dainius Dzindzalieta) ir Gustas Pranckietis (mokyt. Zina Šiaulienė), Vilniaus licėjaus mokinys Benas Raišutis (mokyt. Benas Budvytis) bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos mokinys Pijus Šapnagis (mokyt. Aurelija Vaičaitienė).

Komandai vadovavo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto profesorius habil. dr. Artūras Dubickas bei Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokytojas ekspertas ir Nacionalinės moksleivių akademijos direktorius Leonas Narkevičius.

Lietuvos šioje olimpiadoje surinko 129 taškus iš 252 galimų ir užėmė 48 vietą iš 104 dalyvavusių komandų. Tiek daug taškų mūsų komandai dar niekada nebuvo pavykę surinkti, nors komandinėje įskaitoje yra buvę ir aukštesnių vietų. Olimpiadoje Lietuva aplenkė visas Baltijos kaimynes bei visas Skandinavijos šalis.

Artimiausiais metais pasaulinės matematikos olimpiados bus surengtos Japonijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje.

Daugiau informacijos apie šią olimpiadą galite rasti čia.