Olimpiados.lt
Kita

TEDxYouth@LaisvėsAlėja – ateities ritmas!

Praėjusį šeštadienį Kaune, Romuvos kino teatre, vyko TEDxYouth@LaisvėsAlėja konferencija. Tai buvo pirmasis TEDxYouth tipo renginys Lietuvoje.

„Idėjos, kurias verta skleisti" yra pagrindinis TED („Technology, Entertainment, Design") šūkis. Konferencijose savo pranešimus skaito žymiausi pasaulio mokslininkai, politikai ir visuomenės veikėjai. Tarp jų buvo ir Bill Gates, JAV presidentas Bill Clinton, Bono. Visos TED kalbos buvo peržiūrėtos daugiau nei 300 mln. kartų! Kadangi pagrindinės TED konferencijos negali sutalpinti daug žmonių, be to, jos vyksta arba JAV, arba Didžiojoje Britanijoje, TED įsteigė savo padalinį – TEDx. „X" reiškia, jog renginys yra organizuojamas nepriklausomai ir tik kuruojamas motininės TED organizacijos. Taip TED siekia skleisti savo  idėjas po visą pasaulį. Lietuvoje jau vyko keli TEDx renginiai, tačiau pirmą kartą šalies istorijoje buvo gauta licencija rengti TEDxYouth konferenciją, kuri buvo skirta plėsti jaunimo akiratį ir skatinti domėtis naujausiais įvykiais.

„Ateities ritmas“ - tai tema susijusi ne tik su ateitimi, bet ir dabartimi bei praeitimi. Šalies ir žmonių augimas priklauso nuo jau susiformavusių visuomenės nuostatų, sukurtų tradicijų bei tendencingai kintančių visuomenės poreikių. Nors ateitis priklauso nuo jaunų ir kūrybingų žmonių, įkvėpimo ir auksinių idėjų ieškota tarp išmintingiausių kiekvienos srities specialistų. Konferencijoje pasisakė verslininkai, žurnalistai, keliautojai, animatoriai ir keli ką tik savo darbais sužibę jaunieji talentai – „blogeriai“, muzikantai ir žmogus, nufotografavęs Lietuvą iš kosmoso. Renginyje netrūko ir žavingų muzikinių pauzių, svečių pasisakymų ir įkvepiančios atmosferos. Apie viską iš pradžių.

Pirmoji sesija: „Pulsas“ ir pirmasis kalbėtojas – Ernestas Kalabuckas, projektų „Glory I“ ir „Glory II“ autorius ir įgyvendintojas. Jo sukonstruoti balionai į kosmosą pakelė fotoaparatus, kurie fotografavo Lietuvą. Dabar Ernestui 19, o idėja apie tokį projektą gimė prieš 4 metus. „Norėjau įrodyti kitiems, kai jie manimi netikėjo, kad galiu tai padaryti. Jei tiki tuo, ką darai, idėjos pildosi“ – savo kalboje sakė Ernestas. Po jo scenoje pasirodęs Mantas Ratomskis pristatė socialinių technologinių ir mokymosi idėją. Anot jo, šiais laikas internetas užima 40% socialinio žmogaus gyvenimo, tad kodėl gi to nepanaudojus mokymuisi? „Pulsą“ užbaigė jau 6 metus blog'ą rašantis septyniolikmetis Andrius Kleiva. „Atradau savo minčių ryšį su skaitytojo mintimis“ – savo blog'o sėkmės paslaptį atskleidė Andrius ir teigė, kad „blog'as gali pakeisti gyvenimą“.

Antroji sesija buvo skirta maištui ir joje pirmoji kalbėjo Berta Tilmantaitė. Pranešimo tema „Svarbiausia – daryti tai, ką nori“. Berta pasakojo savo įkvepiančią istoriją, kaip svarbu mokėti išeiti iš komforto zonos ir daryti tai, kas galbūt nėra įprasta, nes nieko nedarymas nėra maištas. Kitą įkvepiančią sėkmės istoriją pasakojo Meinardas Valkevičius. Vaikystėje netyčia susidūręs su animacija, su ja taip ir neišsiskyrė ir dabar jo kurti filmai yra pripažinti visame pasaulyje. „Svarbiausia nepamiršti turėti didelių svajonių“ – kalbėjo Meinardas. Paskutinis sesijos „maištininkas“ – Rytis Zemkauskas, ilgametę patirtį turintis žurnalistas, kuris teigė, kad žmonės nuvertina kitų sugebėjimą suprasti sudėtingą tekstą. Dėl to labiausiai Lietuvoje trūksta išsilavinusių jaunų žmonių. Tad, anot jo, reikia nebijoti sudėtingų tekstų ir imtis iniciatyvos.

Trečiojoje konferencijos dalyje buvo kalbama apie pasekmes. Pirmasis šia tema pasisakė Vytautas Jokužis – UAB „Elinta“ direktorius. Jis ragino palyginti technikos pažangą per pastaruosius 20 metų ir pagalvoti, ką mes turėsime po tiek pat laiko ateityje. „Jūs privalote keisti pasaulį, kuriame gyvenate, nes niekas negali už jus to padaryti“ – sakė verslininkas. Kitame pranešime Vitalijus iš Despotin Fam (žinomas kaip Viperis) pasakojo apie gyvenimo erdvės kūrimą bei kaip jis, baigęs pedagogikos studijas, atrado save muzikoje. Pasak jo, sėkmės formulė paprasta – tai užsispyrimas kart originalumas. Paskutinis sesijos ir visos konferencijos pranešėjas buvo Girvydas Duoblys – pilietinių iniciatyvų centro direktorius. Jis kalbėjo apie švietimo sistemos trūkumus kuriant laisvą ir kūrybišką asmenybę. „Tu negali apsiriboti tuo, ką turi. Nepasitenkink tuo, ką esi pasiekęs“ – ragino pranešėjas. Konferencijos uždarymo žodį tarė ir TED konferencijų rėmėjas ir dalyvis Vladas Lašas.

Tikimės, kad laikas iki kito TEDx renginio Lietuvoje neprailgs. Tuo tarpu kviečiame video transliacijos įrašus iš konferencijos žiūrėti čia.