Olimpiados.lt
Ekonomika

V.A. Graičiūno jaunųjų vadybininkų ekonomistų konkursas 2012

KTU Ekonomikos ir vadybos fakultete kovo 9 d. įvyko jubiliejinis, penkioliktasis Respublikinis inž. V. A. Graičiūno jaunųjų vadybininkų ekonomistų konkursas. Žymaus vadybos mokslo pradininko Vytauto Andriaus Graičiūno atminimui išsaugoti skirtame konkurse šiais metais dalyvavo 25-ios moksleivių komandos iš visos Lietuvos.

Pirmoji vieta atiteko Kauno jėzuitų gimnazijos moksleivių komandai „TRIJULĖ", antroji VšĮ Šiaulių universitetinės gimnazijos komandos „ŠUG“ atstovams, trečioji Kauno technologijos universiteto gimnazijos komandos nariams.

„Labai džiaugiuosi, kad laimėjome pirmąją vietą Respublikiniame inž. V. A. Graičiūno jaunųjų vadybininkų ekonomistų konkurse. Tai suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, žinoma, stiprina ir motyvaciją toliau mokykloje mokytis ekonomiką, kurią planuoju studijuoti ir pabaigus gimnaziją, nes visada domėjausi šia sritimi. Tad tikrai džiaugiuosi, jog mums pavyko laimėti“, – mintimis dalinosi Kauno jėzuitų gimnazijos komandai priklausantis moksleivis Vincas Lukšas.

Paklausus pirmos vietos nugalėtojų, kas buvo sunkiausia dalyvaujant konkurse, vaikinai vieningai atsakė, jog pasiskirstyti užduotimis. „Pasiskirstant užduotimis visada yra tam tikra rizika ypač kai nepažįsti žmogaus kaip ir buvo šiuo atveju, kadangi mes mokomės skirtingose klasėse. Likus porai minučių iki konkurso pradžios susitikome prie fakulteto, aptarėme strategiją, išsirinkome komandos kapitoną. Kaip matome, mūsų priimti sprendimai pasiteisino“, – teigė Matas Brilius.

Jau 15-tą kartą surengtame konkurse sveikimo kalbą sakęs konkurso pradininkas prof. Vytautas Jonas Žilinskas priminė dalyviams apie V. A. Graičiūno nuopelnus. „Pasaulis yra didelis, o mes esame maža valstybė ir mums išgarsėti yra be galo sunku. Todėl turime visada atsiminti, jog Vytautas Andrius Graičiūnas yra žmogus, kuris išgarsino Lietuva, nes vadybos srityje iki jo ir po jo niekas nėra sukūręs tokios paprastos formulės, kuria apskaičiuojama, kiek vienas vadovas, siekiantis užtikrinti efektyvų valdymą, gali turėti pavaldinių“. Profesorius pasakojo, jog būtent noras išgarsinti V. A. Graičiūno pasiekimus jaunajai Lietuvos karta ir inspiravo mintį surengti ekonomikos ir vadybos konkursą moksleiviams suteikiant konkursui šio mokslininko vardą.

Šiais metais nei įprasta konkursas buvo ne individualus, o komandinis. Anot konkurso pradininko, tai puiki idėja, nes šiandieninę sėkmės formulę sudaro: „vartotojų lūkesčiai, profesionali komanda, nuolatinis tobulėjimas ir originalios idėjos!”

Konkurso balų lentelė

Geriausius rezultatus, sprendžiant individualų Ekonominio mąstymo testą, parodė Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinys Lukas Gataveckas.

Geriausią komandos pristatymą parengė Kauno jėzuitų gimnazijos moksleiviai Tautvydas Rimkūnas, Vincas Lukšys ir Matas Brilius.

Nuotraukos