Rugpjūčio 24-27 d. Lietuvos jaunieji geografai V-oje Vidurio Europos šalių Geografijos olimpiadoje Čekijoje laimėjo 3 bronzos medalius. Olimpiada vyko Moravijos karstiniame regione rytų Čekijoje.Renginyje dalyvavo dešimties valstybių komandos: Estijos, Čekijos, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Slovėnijos, Rumunijos, Rusijos.
Vidurio Europos šalių jaunieji geografai visose tarptautinėse olimpiadose pasiekia puikių rezultatų, dėl to šią olimpiadą galima drąsiai vadinti „mažuoju pasaulinės olimpiados finalu“.
Mokiniai rungėsi net penkiose rungtyse. Dvi iš jų buvo asmeninės, o trys komandinės. Daugelio dalyvių nuostabai, čekai, kitaip nei kitose olimpiadose, į teorines užduotis įtraukė labai daug faktologinių klausimų. Įpratusiems geografiškai mąstyti olimpiados dalyviams, net ir laikomiems favoritais, tai buvo didžiulis netikėtumas.
Olimpiadoje buvo net dvi praktinės geografinės užduotys (Field trip tasks). Viena iš jų vyko gamtinėje aplinkoje, o antroji – urbanizuotoje. Iš mokinių buvo reikalaujama stebėti ir kartografuoti aplinką, išmanyti teritorinio planavimo principus, kurti galimo žemės naudojimo projektus.
Pirmą kartą į geografinę olimpiadą buvo įtraukta GPS užduotis. Navigatorių pagalba mokiniams reikėjo įveikti apie 9 km maršrutą ir identifikuoti 7 punktus.
Asmeninėje įskaitoje trys Lietuvos mokiniai laimėjo medalius:
Rokas Danilevičius (mokyt. Regina Jašinskienė) iš Vilkaviškio „Aušros” gimnazijos –bronzos,
Rimgaudas Stundžia (mokyt. Jolita Milaknienė) iš Vilniaus licėjaus – bronzos,
Mantas Butrimavičius (mokyt. Judita Leišytė) iš Mrijampolės Rygiškių Jono gimnazijos –bronzos.
Gitana Grudytė (mokyt. Elena Miliauskienė) iš Klaipėdos„Ąžuolyno“ gimnazijos – apdovanota pagyrimo raštu.
Komandai vadovavo ir tarptautinėje vertinimo komisijoje dalyvavo geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna ir Vilniaus Naujamiesčio vidurinės mokyklos mokytojas ekspertas Georgijus Sapožnikovas.
Lietuvos mokinių komanda buvo sudaryta atrankos būdu. Dėl galimybės dalyvauti šioje olimpiadoje rungėsi 18 geriausius rezultatus nacionalinėje olimpiadoje ir kituose konkursuose parodžiusių mokinių. Atranką organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija. Liepos mėnesį Vilniuje įvyko parengiamoji mokinių stovykla, kurią irgi organizavo Lietuvos geografijos mokytojų asociacija. Komandos dalyvavimą olimpiadoje finansavo Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras.
2012 metais Lietuvos jaunųjų geografų laukia dar vienas iššūkis – IX-a Pasaulinė geografijos olimpiada, kuri vyks Kiolne (Vokietija).