Olimpiados.lt
Ekonomika

VIP stovykla ne tik išrinktiesiems!

Verslo Investicijų Pardavimų stovykla - štai kas slypi po trimis didžiosiomis raidėmis, kurios paprastai yra šifruojamos kitaip. Tai stovykla, skirta veržliems ir aktyviems jauniems žmonėms, nenorintiems veltui iššvaistyti vasaros atostogų ir trokštantiems sužinoti, kaip iš arti atrodo verslo „virtuvė".

Pirmoji VIP stovykla vyko 2007 metais. Nuo to laiko nemažai vandens nutekėjo ir jau trečiąjį kartą organizuojama stovykla, kurios rengėjai - ankstesniųjų vasaros stovyklų  dalyviai, nusprednę pasidalyti savo patirtimi bei žiniomis su kitais jaunais  žmonėmis, turinčiais verslo idėjų ir svajonę jas įgyvendinti.

Dalyvių darbai neapsiriboja vien tolimesniu stovyklos organizavimu. 2007 m. stovykloje užgimė mintis, kuri netrukus buvo įgyvendinta. Tais pačiais metais, gavus finansavimą verslo pradžiai, išleista audio knyga - K. Borutos „Baltargaio malūnas". Tai buvo pirmoji audio knyga, garsinta vaidmenimis, o jos egzemplioriai neužsigulėjo knygynų lentynose. 2008 m. viena  iš stovykloje susikūrusių darbo grupių, įgyvendino mobilaus kubilo idėją. Dabar kiekvienas norintis gali išsinuomoti japonišką pirtį. Šiems jaunuoliams veikla ir paskaitos VIP stovykloje tapo galimybe praplėsti akiratį, realizuoti idėjas bei užsidirbti.

Kaip ir kasmet, stovykla kiek keičia savo veidą. Šių metų tema - „Verslas kaip dėlionė". Iškelti tikslai - tobulėjimas, patirtis, pažintys. Pagrindinis  uždavinys - sukurti bent tris verslo idėjas, kurios iki 2011 m. taptų realybe bei parengti ir įgyvendinti bent tris projektus. Šalutiniais, bet ne ką mažesniais tikslais, stovyklos organizatoriai įvardina verslių ir aktyvių jaunuolių suburimą draugėn; aktyvios komandos formavimą; žinių, reikalingų norintiems pradėti savo verslą, suteikimą.

Į stovyklą kviečiami visi 16-25 metų verslūs ir aktyvūs žmonės. Skirtingų amžiaus grupių atstovai į vienos verslo šakos plėtojimą žiūri skirtingai ir tai padeda aprėpti, apgalvoti ir įgyvendinti savo tikslus, pritaikant produktą ar paslaugą platesniam žmonių ratui, tuo pačiu pritraukiant ir didesnį pelną. Tai puiki strategija, siekiant skatinti verslumą, mat taip ne tik nutiesiami tiltai per bedugnę, skiriančią žmones, bet ir sukuriama beribė erdvė minčių realizavimui kuo mažesniais nuostoliais. Juk skirtingas požiūris leidžia apžvelgti visas galimas kliūtis ir surasti būdų jas įveikti!

Stovyklos trukmė - 6 dienos, kurių metu vyks nemaža paskaitų, aprėpiančių kiekvieną verslo etapą (idėjų generavimą, santykius su verslo partneriais bei derybų meną, investavimo naudą ir galimybes bei daugelį kitų). Bus verslo simuliacijų, kurių metu bus lavinami įvairūs įgūdžiai. Ši stovykla ne tik darbas - tai puiki proga susipažinti su įdomiais ir iniciatyviais žmonėmis. Dienos pabaigoje rengiami teminiai vakarai (šokių pamokos ar paslaptingai skambantis naktinis žaidimas) leis prasiblaškyti ir atsipūsti.

Kodėl verta vykti į šią stovyklą? Atsakymas gana paprastas, tačiau tuo pačiu ir sudėtingas. Jei Tavo galvoje kirba gausybė net ir pačių keisčiausių idėjų, kurios galėtų pasiteisinti ir taptų puikiu verslu, jei esi pasiryžęs drąsiai jas išsakyti, kad paverstum realybe, jei žinai, kad Tau reikia pagalbos pradedant plėtoti savo verslą, jei optimistiškai žiūri į ateitį ir nebijai iššūkių, trokšti tobulėti ir įgyvendinti savo svajonę - ši stovykla kaip tik Tau.

Stovykla vyks liepos 19 - 24 dienomis, kaimo turizmo sodyboje netoli Vilniaus (vieta dar tikslinama).

Daugiau informacijos apie stovyklą rasite adresu www.vipstovykla.lt